Александр Слобожан: »Бомба» от Кабмина: власть собирается забрать средства из местных бюджетов за счет табачного акциза

Кабмін збирається закласти бомбу під стосунки центру та регіонів! У місцевих бюджетів хочуть забрати 5% тютюнового акцизу з роздрібної торгівлі!

Так, 12 травня уряд ухвалив проект змін до Податкового кодексу, яким збираються передати збір цього податку з роздрібної торгівлі до оптовиків/виробників тютюнових виробів. За нашою інформацією, зміни пролобійював один з тютюнових монополістів.

Чи знає про це заступник голови ОП Кирило Тимошенко, який опікується регіональною політикою?

Ідею передати сплату роздрібного акцизу або оптовикам, або виробникам просувають вже декілька років. Обґрунтування — роздрібна торгівля втрачає певний обсяг акцизу, адже частка дрібних продавців не видають фіскальних чеків. Отже, нехай краще роздрібний акциз сплачує виробник. Надходження перейдуть з місцевих бюджетів до державного, але держава потім в незрозумілий спосіб ці гроші перекине регіонам.

Смішно! Хіба можна недоліки роботи податкових та правоохоронних органів розв’язувати таким чином? Це як лікувати мігрень відрубуванням голови!

В результаті і держава може не отримати гроші, і місцеві бюджети втратять відчутні для себе надходження. Минулого року від акцизу на роздрібну торгівлю тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 2,4 млрд грн. В цьому планується 2,9 млрд грн. Для держбюджету – це копійки, а на місцях – великі кошти!

Шановні керівники Офісу Президента! Регіональні ЗМІ вже наповнені обуренням місцевих керівників! І градус протистояння та критика лише зростатимуть.

Мерів можна зрозуміти. Місцеві бюджети ще не скоро оговтаються від локдаунів, від закриття малого та середнього бізнесу! А центральна влада знову намагається забрати в них кошти! Говорять, що тиску на мера Києва немає… Але ці дії центру – приклад тиску на всіх голів громад України.

Нагадаю, така сама ситуація кілька років тому була з акцизом на паливо. Тоді в результаті протистояння центру та регіонів цей податок залишили на місцях. Я думаю, що і з тютюновим акцизом буде те ж саме! Це буде крок вперед і два назад. Під тиском регіонів все залишиться як є. Але центральна влада сама подарує мерам чудовий привід для піару і звинувачень на адресу Києва.

Шановні колеги на вулиці Банковій, не робіть дурниць, не руйнуйте регіональну політику! Це буде велика політична помилка, наслідки якої ви буде відчувати дуже довго!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com