Інфляція в Україні зросла до 15,9% — голова НБУ

Уникнути зростання цін неможливо, і до кінця року інфляція може перевищити 20%, заявив Кирило Шевченко.

У квітні інфляція зросла до 15,9%, а до кінця року вона може перевищити 20%. Такий прогноз озвучив голова Нацбанку Кирило Шевченко у колонці для НВ.Бізнес.

«В умовах війни уникнути зростання цін неможливо… наприкінці року вона (інфляція) може перевищити 20%. Це значний рівень зростання цін, але контрольований. І такі показники незрівнянні з 2015 роком, коли в окремі місяці інфляція сягала 60%», — наголосив він.

При цьому Шевченко наголосив, що НБУ має значний досвід боротьби з інфляцією, і у світовій історії не було випадків, «коли країна входила у воєнний стан, маючи таку високорозвинену фінансову систему і монетарну політику».

Глава Нацбанку зазначив, що поки що ринкові механізми матимуть обмежений вплив на ринок, і регулятор утримуватиме зростання цін за допомогою фіксації курсу та збереження частини обмежень.

«Але як тільки запрацюють канали монетарної трансмісії та знизиться невизначеність, ми повернемося до режиму інфляційного таргетування, який свого часу допоміг подолати ту саму інфляцію у 60%», — заявив Шевченко.

За його словами, Нацбанк поступово відновить прогнозний цикл і знову почне застосовувати облікову ставку для зниження інфляції до 5% та утримання під контролем інфляційних очікувань.

Нагадаємо, за даними Держстату, зростання споживчих цін у березні прискорилося до 4,5% з 1,6% у лютому, 1,3% — у січні та 0,6% — у грудні минулого року.

За підсумками березня інфляція у річному обчисленні зросла до 13,7% з 10,7% за підсумками лютого та 10% — за підсумками січня.

В Україні різко зросли ціни на АЗС


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

ФРН та Індія поглиблять співпрацю, попри розбіжності щодо РФ

СюжетЧи є сплата за російський газ у рублях порушенням санкцій ЄС

Для дітей України: німецький рок-співак продає свої плакати на аукціоні

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Источник: korrespondent.net