Експорт зерна залізничним транспортом досяг стелі — УЗ

Постачання українського зерна можна суттєво наростити лише за активної допомоги сусідніх країн.

Україна за травень наростила експорт зернових через залізницю на 20,4% порівняно з квітнем — до 807 тисяч тонн — це межа можливостей залізничної інфраструктури. Про це повідомив голова Укрзалізниці Олександр Камишін у коментарі виданню Forbes.

«Щоб ми змогли додатково вивезти 300-400 тис. тонн, ми маємо думати категоріями «наскрізної» інфраструктури. Домовляємося з поляками про дозвіл експлуатації на їхній території зерновозів. Далі потрібно буде відкривати там свого оператора і паралельно, де тільки можна, заводити на нашу» територію гілки із вузькими шляхами», — пояснив він.

Камишін нагадав, що до вторгнення РФ Україна щомісяця експортувала 5-7 млн тонн зерна, половину якого УЗ доставляла в українські морпорти. При цьому в листопаді 2021 року УЗ досягла історичного максимуму перевезень зернових вантажів у 4,1 млн тонн.

«Зараз нам потрібне розширення перевалки в європейських портах та додаткові вагони, які доставлять туди українське зерно від польського кордону. На складах зберігається близько 20 млн тонн старого врожаю. Тому маємо експортувати 5 млн тонн щомісяця всіма видами транспорту. Практично експортуємо близько 1,2 млн тонн. Спрацювавши ефективно, можна дотягнути до 2 млн тонн зерна. Це максимум без суттєвого розвитку інфраструктури», — пояснив Камишін.

Також повідомлялося, що ООН працює над угодою щодо зернових коридорів, яка включає розблокування експорту українського зерна морським шляхом, а також доступ на світові ринки російських продуктів харчування та добрив.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net