Чехія вирішила закупити винищувачі F-35

Вартість замовлення становитиме десятки мільярдів крон і може стати найдорожчою військовою закупівлею в новітній історії Чехії.

 
Уряд Чехії вирішив озброїти армію американськими винищувачами п’ятого покоління F-35. Про це сказав прем’єр-міністр Петр Фіала, повідомляє видання Novinky в середу, 20 липня.
 
«Ми вирішили почати переговори з американськими партнерами про купівлю надзвукових багатоцільових літаків п’ятого покоління F-35», – сказав Фіала.
 
 

 
Він також додав, що почато переговори зі Швецією про купівлю бойових машин піхоти.
 
Відомо, що зараз Чехія орендує у Швеції 12 винищувачів Gripen C/D в одномісній версії та два – у двомісній версії. Їх кілька разів залучали до захисту повітряного простору країн НАТО. Оренда спливає у 2027 році, але може бути продовжена на два роки.
 
Міністр оборони Чехії Яна Чорнохова заявляла, що хоче надати уряду військові рекомендації із приводу того, як Чехія має діяти в майбутньому з питань надзвукової авіації.
 
Стверджується, що кількість чеських винищувачів може зрости з нинішніх 14 до 24. За попередньою оцінкою експертів, вартість замовлення становитиме десятки мільярдів крон і може стати найдорожчою військовою закупівлею в новітній історії Чехії.
 
«Не можна навіть на день відкладати модернізацію нашої армії», – сказала Чорнохова.
 
Раніше стало відомо, що Греція купить у США винищувачі F-35. Їхньої кількості не називали.
 
Також повідомлялося, що Канада планує купити 88 літаків F-35. Сума операції оцінюється в 19 млрд канадських доларів ($15 млрд).
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net