Невдачі РФ змушують Китай краще планувати напад на Тайвань – ЦРУ

Невдача Росії в Україні призведе до того, що Китай ретельніше готуватиме свій напад на Тайвань і зробить усе, щоб захиститися від санкцій.

 
Повномасштабна війна Росії проти України змушує Китай детальніше продумувати напад на Тайвань. Про це заявив голова ЦРУ Білл Бернс на безпековому форумі в Аспені, передає в четвер, 21 липня, The Guardian.
 
Події в Україні «вибили з колії» Китай, війна може вплинути на рішення щодо можливого застосування агресії проти Тайваню. Ризик вторгнення Китаю на Тайвань надалі зростатиме.
 
 

 
Бернс також зазначив, що Китай був «стривожений», дивлячись на п’ятимісячну війну Росії проти України, її він охарактеризував як «стратегічний провал» Путіна. Диктатор сподівався скинути київський уряд протягом тижня, але зрештоью його плани взагалі провалилися.
 
«Ми вважаємо, що це, ймовірно, стосується не так питання про те, чи може китайське керівництво через кілька років вирішити застосувати силу для контролю над Тайванем, скільки питання про те, як і коли вони це зроблять», – вважають у ЦРУ.
 
Влада Китаю, дивлячись на ситуацію в Україні, зрозуміла, що неможливо здобути швидкі і рішучі перемоги «непереборною силою». Повномасштабна війна в Україні стала уроком для інших, вважає Бернс. Китай міг зрозуміти, що для вторгнення в Тайвань потрібно все продумати заздалегідь і подбати про «повний контроль над інформаційним простором». Крім того, перед вторгненням країна може продумати і зробити все можливе, щоб захиститися від санкцій.
 
Нагадаємо, міністр оборони Китаю Вей Фенхе заявив, що Китай готовий битися за Тайвань, якщо там оголосять незалежність.
 
Крім того, посол Китаю у Франції Лю Шай заявив, що Пекін готовий повернути Тайвань, зокрема військовим шляхом.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЗниклі безвісти військові й цивільні — як розшукують українців

Бербок відповіла Лаврову на «розширення географії війни»

Як працює пологовий будинок на Донбасі під час бойових дій

Експерти: Києву терміново необхідна важка зброя

Источник: korrespondent.net