Путін попередив Європу щодо ПП-1

Наприкінці липня Газпром має зупинити на ремонт ще один агрегат на компресорній станції Портова. Прокачування газопроводом може впасти до 33 млн куб. м на добу.

Прокачування газу газопроводом Північний потік-1 може скоротитися до 1/5 потужності — тобто, до 33 млн куб. м на добу — якщо одну з газових турбін Siemens після вироблення її ресурсу не замінять на відремонтовану в Канаді. Про це сказав президент Росії Володимир Путін, відповідаючи на запитання журналістів у Тегерані, повідомляє Інтерфакс у середу, 20 липня.

Він зазначив, що наприкінці липня — орієнтовно 26 липня — Газпром має зупинити на ремонт ще один агрегат на компресорній станції Портова. Якщо з Канади на той час не повернеться відремонтована турбіна — прокачування магістраллю скоротиться до 33 млн куб. м на добу.

За його словами, у Північному потоці-1, до тимчасової зупинки обох гілок газопроводу 11 липня, працювали два газоперекачувальні агрегати виробництва компанії Siemens з п’яти. При цьому перекачувалося близько 60 млн куб. м на добу. Одна турбіна довгий час не поверталася з капітального ремонту на заводі в Монреалі через санкції, введені Канадою проти РФ. У результаті в Оттаві погодилися зробити з цих санкцій виняток і відправити турбіну до Німеччини.

Однак тепер, заявив Путін, орієнтовно 26 липня Газпром повинен буде зупинити для ремонту ще один агрегат.

«Якщо ще одна (турбіна) прийде — добре. Працюватимуть дві. А не прийде — буде одна — буде лише 30 млн кубометрів на добу», — сказав президент Росії.

Відповідальність за скорочення постачання він поклав при цьому на європейських лідерів.

«Закрили один маршрут, другий маршрут, поставили під санкції ці газоперекачувальні агрегати. Газпром готовий качати стільки, скільки потрібно. Газпром завжди виконував, виконує та має намір виконувати всі свої зобов’язання. Наші партнери намагаються перекласти свої власні помилки на Газпром — це не має під собою жодних підстав», — вважає Путін.

Напередодні ЗМІ повідомили, що обсяги експорту газопроводом Північний потік-1 скоротяться після того, як Росія відновить постачання газу в четвер, 21 липня.

При цьому в Єврокомісії припускають, що не варто чекати на перезапуск газопроводу Північний потік-1 після щорічного 10-денного технічного обслуговування. Про це заявила єврокомісар з бюджету Йоханнес Хан на брифінгу у Сінгапурі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net