Путін запропонував шляхи вивезення зерна з України

Глава Кремля Володимир Путін пропонує Україні вивозити зерно через зруйнований Маріуполь чи Білорусь.

 
Росія готова забезпечити вивезення українського зерна через окуповані нею порти Бердянська і Маріуполя, а також гарантує мирне проходження суден із зерном до міжнародних вод з тих портів, що перебувають під контролем України. Про це президент РФ Володимир Путін заявив в інтерв’ю програмі Москва.Кремль.Путин.
 
Путін відзначив, що РФ нібито не перешкоджає вивезенню українського зерна за кордон і є кілька способів такого експорту.
 
«Перший – будь ласка, можна вивозити через порти, що перебувають під контролем України, Чорноморське узбережжя – Одеса і прилеглі порти. Не ми ж замінували підхід до порту, це Україна замінувала. Нехай вони розмінують, і нехай кораблі із зерном виходять із порту. Ми гарантуємо їм мирне проходження без жодних проблем у міжнародні води, вони мають розмінувати і підняти із дна Чорного моря кораблі, які були спеціально затоплені, щоб утруднити вхід у ці порти на півдні України, ми не будемо користуватися ситуацією розмінування для того, щоб здійснити якісь атаки з моря», – сказав глава Кремля.
 
За його словами, також є інша можливість.
 
«Порти Азовського моря – Бердянськ, Маріуполь – перебувають під нашим контролем. Ми готові забезпечити безпроблемне вивезення, зокрема українського зерна через ці порти. Ми вже закінчуємо роботи з розмінування. Ми створимо потрібну логістику», – заявив він.
 
Крім того, як відзначив Путін, Україна може вивозити зерно через Румунію, Угорщину чи Польщу.
 
Найпростішим і найдешевшим варіантом вивезення українського зерна президент РФ назвав експорт через Білорусь.
 
«Але для цього потрібно знімати санкції з Білорусі. Президент Білорусі ставить питання саме так. Якщо хтось хоче вирішити проблему, якщо вона взагалі є, вивезення українського зерна, будь ласка, найпростіший спосіб – через Білорусь», – наголосив Путін.
 
Раніше в РФ назвали умову для коридору для вивезення зерна.
 
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не отримувала від РФ жодних гарантій безпечного проходження суден із зерном з українських портів.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетДавидів Брід з окупації та інші небезпечні дороги українського Півдня

Моравецький: Європа байдужа до геноциду в Україні

СюжетВідбудова України під час війни: як і що вже можливо

Источник: korrespondent.net