Санду заявила, що Молдову очікує важка зима

Молдова підписала контакт із Газпромом на тих умовах, на яких це можна було тоді зробити, зважаючи на політизовану позицію Москви.

 
Президент Молдови Мая Санду заявила, що цієї зими Молдові потрібно готуватися до режиму економії енергоресурсів. Про це вона сказала в ефірі на Moldova 1, пише Newsmaker.
 
За словами Санду, Молдова підписала контакт із російським Газпромом на тих умовах, на яких це можна було тоді зробити, з огляду на політизовану позицію Москви.
 
«Я не збираюся продавати частину країни тільки задля того, щоб у нас півроку був дешевший газ. Наша країна незалежна, і ми маємо цього дотримуватися. Безперечно, важко всім. І не в останню чергу через те, що, маючи час, ми не шукали альтернативу, не інвестували в енергетичні проекти, – бо тоді в цьому не були зацікавлені», – сказала Санду.
 
Вона дорікнула опозиційним партіям за критику невигідного контракту і зазначила, що, власне, вони не підписали довгостроковий договір з Газпромом, коли були при владі, адже «служили Москві, а не своїм громадянам».
 
«Ними не підписано, і нам не до снаги. Адже немає ринкових умов. Ціна ж не ринкова, а спекулятивна. Створюються такі обставини, щоб ціни на газ ставали надвеликими», – заявила президент Молдови.
 
За її словами, зараз увесь світ готується до складної зими і Молдові також потрібно до цього готуватися та утеплювати будинки.
 
Санду зазначила, що у зв’язку з цим уряд розробляє систему підтримки громадян і з ЄС обговорює фінансову підтримку.
 
Нагадаємо, президент Молдови заявила, що країні потрібне переозброєння армії – на випадок російської агресії.
 
Раніше в НАТО заявляли, що РФ поки не становить загрози Молдові. Російській армії для початку нової військової операції наразі бракує сил.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net