В Ірландії українських біженців розмістять у військовому таборі

Кількість біженців з України у травні та червні зросла — як припускають в уряді Ірландії, через збільшення Росією ракетних обстрілів цивільної інфраструктури українських міст.

Влада Ірландії визнала, що для біженців, які прибувають, з України, не вистачає місць для їхнього розселення. Аби вирішити проблему житла для українців, уряд Ірландії вирішив віддати на ці потреби військовий табір Горманстон. Про це у четвер, 14 липня, повідомляє RTE.

Як розповів прем’єр-міністр Ірландії Міхол Мартін, у країну прибула безпрецедентно велика кількість біженців.

«З України таких людей — майже 41 тисяча, з них житлом забезпечили близько 30 тисяч осіб», — повідомив він.

Щоб розселити прибулих, у військовому таборі Горманстон на північно-східному узбережжі Ірландії обладнають «тимчасове поселення». Спершу табір прийме 150-200 осіб, після чого туди підселять ще 320 біженців.

Видання нагадує, що Ірландія одна з перших відкрила кордони для українців після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну та скасувала візовий режим.

«Ірландський уряд поки не має наміру закривати кордон для українських біженців», — наголошується в повідомленні.

 

RTE

Наразі потік біженців до Ірландії знову зріс. Українці, які прибувають до країни літаком, змушені залишатись в аеропорту Дубліна. Для їхнього тимчасового розміщення було переобладнано будівлю старого терміналу, але, за словами волонтерів, дехто змушений спати прямо на підлозі аеропорту.

Нагадаємо, більшість українців, які виїхали за кордон, не планують найближчим часом повертатися додому. За даними УВКБ, зараз за межами України в Європі залишаються близько 5,6 млн українців з тих 8,8 млн, які перетинали кордон на виїзд після 24 лютого, а близько 3,3 млн вже повернулися.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net