Європол повідомив про контрабанду зброї з України до країн ЄС

У поліцейській службі Євросоюзу заявили про випадки торгівлі озброєнням на чорному ринку. Окрім того, зброю, за даними Європолу, провозять через кордон українські біженці.

 
Кримінальні мережі займаються контрабандою «значної кількості вогнепальної зброї та боєприпасів» з України до країн Європейського Союзу. Про це йдеться у конфіденційній доповіді поліцейської служби Євросоюзу (Європолу), спрямованій до Ради ЄС, повідомила німецька громадсько-правова медіакомпанія SWR.
 
Доповідь містить інформацію про наслідки війни в Україні та терористичні загрози для Євросоюзу.
 
Згідно з цими даними, правоохоронцям відома низка випадків, коли окремі особи намагалися залишити Україну з вогнепальною зброєю. Поліцейська служба також припускає, що вздовж українського кордону з ЄС було створено схованки для організації контрабанди.
 
За даними Європолу, частина країн, які прийняли велику кількість біженців, побоюються, що деякі з них мають вогнепальну зброю для самооборони. У поліції також підозрюють, що частина українців провезла озброєння через кордон для продажу або обміну на товари чи послуги. Зокрема, повідомляється про випадки, коли зброєю могли оплачувати поїздки на таксі.
 

Зброя з України на чорному ринку

 
Представник Європолу Ян Оп Ген Оорт повідомив агентству dpa, що зафіксовано випадки торгівлі вогнепальною зброєю та іншими товарами військового призначення з України на чорному ринку. У правоохоронних органах окремих держав ЄС не відкидають і торгівлю важкою зброєю. «Існує ризик, що вона потрапить до рук організованих злочинних угруповань або терористів», — зазначив представник Європолу.
 
У даркнеті, за його словами, було виставлено на продаж британський переносний зенітно-ракетний комплекс Javelin. Водночас Європол не виключає, що подібні пропозиції можуть бути «частиною російської пропаганди з метою сформувати негативне ставлення до постачання західної зброї».
 
Німецький депутат Європарламенту від Лівої партії Езлем Демірель висловила побоювання, що озброєння, яке постачається в Україну бундесвером, теж могло нелегально потрапити до ЄС або опинитися на чорному ринку. Заступник голови фракції Союз-90/зелені у бундестазі Костянтин фон Ноц висловив думку, що необхідно запровадити ефективний контроль за використанням зброї для запобігання контрабанді.
 

ЄС побоюється озброєння мафії зброєю з України

 
Раніше єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоханссон повідомила про побоювання Євросоюзу з приводу того, що до зброї з України отримають доступ мафія та різні злочинні угруповання, як це було під час військового конфлікту в Югославії. Для запобігання зростанню організованої злочинності Єврокомісія разом із владою Молдови запустили центр підтримки внутрішньої безпеки та управління кордонами республіки.
 
«Російська агресивна війна призвела до зростання загроз внутрішньої безпеки як у ЄС, так і в Молдові. Завдяки своєму географічному положенню Молдова має відіграти ключову роль в управлінні наслідками російського вторгнення в Україну для кримінальної сфери та безпеки», — зазначили у Єврокомісії.
 
Джерело: DW
 
Раніше в НАТО заявили, що впевнені в збереженні зброї, що поставляється в Україну. Таким чином в Альянсі прокоментували інформацію, що з’явилася в ЗМІ, про нібито контрабанду зброї від союзників.
 
Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони (РНБО) разом із Міністерством оборони запустила новий модуль інформаційно-аналітичної системи СОТА для відстеження поставок західних озброєнь.
 
Раніше міністр оборони заявив, що українці зацікавлені у збереженні всього комплекту зброї, яку надали західні союзники.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетГлава МЗС ФРН: Європейці більше не повинні мовчати

СюжетЗниклі безвісти військові й цивільні — як розшукують українців

Бербок відповіла Лаврову на «розширення географії війни»

Як працює пологовий будинок на Донбасі під час бойових дій

Источник: korrespondent.net