Дослідники назвали сім звичок, які зменшують ризик інсульту

Ведення здорового способу життя може компенсувати високий генетичний ризик інсульту на 43%.

Дослідники з Техаського університету в Х’юстоні назвали сім звичок, які зменшують ризик розвитку інсульту. Серед них — правильне харчування та регулярні фізичні вправи, які можуть навіть компенсувати будь-який генетичний ризик, пише Daily Mail.

Крім цього, важлива відмова від куріння та зниження ваги. Інші три — підтримання нормального артеріального тиску, контроль рівня холестерину та зниження рівня цукру в крові. Навички, розроблені Американською кардіологічною асоціацією, отримали назву Сім простих правил життя. Зокрема, підтримання гарної дієти, регулярні тренування, відмова від куріння, схуднення, підтримання нормального артеріального тиску, контроль холестерину та зниження рівня цукру в крові.

Експерти спостерігали за 11 500 дорослих людей середнього віку в США протягом майже 30 років, стежачи, як їхній спосіб життя впливає на ризик інсульту.

Усім учасникам було надано «оцінку полігенного ризику інсульту» — на основі аналізів крові, які виявили контрольні мутації, пов’язані зі смертельними подіями. Це оцінювало ймовірність того, що вони перенесуть інсульт протягом життя, ґрунтуючись виключно на їхній ДНК.

Низький рівень холестерину оцінювався залежно від того, чи приймали вони гіполіпідемічні препарати, такі як статини, та в якій кількості. Артеріальний тиск також вимірювався тим, які ліки люди приймали, а рівень цукру в крові оцінювався залежно від того, чи лікувалися вони від діабету. Реєструвався статус куріння, ІМТ показував масу тіла, дієта передбачалася із вживанням фруктів та овочів, а фізична активність вимірювалася у хвилинах на тиждень.

Учасники з найбільшим генетичним ризиком та найгіршим здоров’ям серця мали найвищий ризик інсульту протягом життя — близько 25%.

Але для тих, хто практикував сім простих правил життя, цей показник впав на 30-43%, як показує аналіз. Дотримання практик також збільшило майже шість років життя без інсульту.

Загалом у найздоровішій групі було найменше випадків інсульту (6%), тоді як найбільше було у тих, хто найменше дотримувався звичок (57%).

«Наше дослідження підтвердило, що зміна факторів ризику способу життя, таких як контроль артеріального тиску, може компенсувати генетичний ризик інсульту. Ми можемо використовувати генетичну інформацію, щоб визначити, хто наражається на більш високий ризик, і спонукати їх вести здоровий спосіб життя, пов’язаний із серцево-судинними захворюваннями, наприклад, дотримуватися цих правил, щоб знизити цей ризик і прожити більш довге та здорове життя», — заявила провідний автор дослідження, професор Міріам Форнейдж.

Нагадаємо, український педіатр, телеведучий Євген Комаровський розповів, як знизити ризик інсульту у молодому віці.

Названо продукти, що знижують ризик інсульту


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net