У Британії знайшли унікальну давньоримську СТО

Археологи наголосили, що таку знахідку можна виявити тільки раз у житті. Там знайдено півтисячі артефактів.

 
На місці будівництва нового футбольного поля в Англії археологи виявили давньоримський еквівалент придорожньої станції технічного обслуговування віком 2000 років. Про це повідомляє Daily Mail.
 
Вчені із проекту Oxford Archaeology відзначають, що давньоримське невелике поселення належить до I століття нашої ери. Передбачається, що воно було розташоване біля стародавньої важливої ​​дороги, якою проходив торговий шлях.
 
Також вважається, що місце складалося з кількох споруд – готелю, придорожнього кафе, кузні і храму.
 
«Це місце мені нагадує сучасний придорожній сервісний центр, де жителі Римської імперії на території сучасної Англії могли зупинитися та відпочити», – сказав керівник проекту Oxford Archaeology Ендрю Ґриф.
 
На місці розкопок археологи знайшли римські монети часів правління імператора Нерона, безліч різних металевих предметів і ємності для перевезення товарів. Усього – приблизно 500 артефактів.
 
«Ми вважаємо, що тут був також торговельний пост, такий собі комерційний центр, де велася торгівля, а не просто середньостатистичне маленьке давньоримське поселення», – додав Ґриф.
 
Археолог Ніл Мейсон наголосив, що таку знахідку можна знайти тільки раз у житті.
 
«Ми також вважаємо, що тут також був римський гарнізон, адже ми знайшли багато артефактів, які належали римським воїнам», – додали вчені.
 
Нагадаємо, раніше дослідники вивчили уламки стародавнього торговельного корабля, який пролежав на дні Середземного моря близько 2200 років.
 
Окупанти вкрали з музею Мелітополя скіфське золото

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net