В Іспанії знайдено раніше невідоме римське місто

Археологи знайшли дві вулиці, тротуари, чотири каналізації, одну мармурову руку від пам’ятника та приймальню термальної ванни.

 
В Іспанії археологи розкопали раніше невідоме римське місто. Місце назвали Ель-Форау-де-ла-Тута. Про це пише Artnet News.
 
Сільськогосподарський район міститься менш ніж за два кілометри на північний захід від невеликого містечка Артьєди і неподалік стародавньої дороги, яка пов’язувала міста Хаку, Лумб’єр і Памплону в період Античності та Середньовіччя.
 
Дослідники виявили місцезнаходження двох вулиць, тротуарів, чотирьох каналізацій, однієї мармурової руки в натуральну величину ймовірного громадського пам’ятника і навіть приймальної термальної ванни, що рясніє мозаїкою, збереженою під стелею з пісковика.
 
Також там були неймовірних розмірів будівлі та елементи кам’яної скульптури, у тому числі дві коринфські капітелі та три італійські аттичні підстави, які доповнюють докази про існування єдиного міста.
 
На місці з IX по XIII століття розташовувалося середньовічне селянське село. За оцінками вчених, у нього могли бути, як мінімум, чотири можливі назви: Артеде, Артеда, Артієда або Артеда Сіуітате.
 
Нагадаємо, під час своїх розкопок на археологічному об’єкті Саккара, розташованому на південь від Каїра в Єгипті, вчені знайшли схованку з саркофагами та 150 бронзовими статуетками, а також із зображенням архітектора-першопрохідника Імхотепа.
 
В Іспанії знайшли лицьові кістки першого жителя Європи

 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net